Výhody realizácie

Realizácia so spoločnosťou ForDom vám prináša výhody ako sú:

Úspornosť

Tepelná pohoda nízkoenergetického montovaného domu je zabezpečená konštrukciou obvodových stien a stropov. Tie z hľadiska stavebnej fyziky dosahujú tepelný odpor až 6 m2.K.W-1, čo predstihuje ostatné bežne používané konštrukcie stien. Energetická úspora nákladov na vykurovanie je jednoznačná. A to všetko pri hrúbke obvodových stien len 22 cm.


V nízkoenergetických a pasívnych domoch v porovnaní s bežnou murovanou stavbou predstavuje úspora na zastavanej ploche, resp. zvýšenie obytnej plochy 10 až 14 m2! Z pohľadu energetickej náročnosti, naše nízkoenergetické montované domy spĺňajú kritériá EN, s označením NÍZKOENERGETICKÉ.

Variabilita

Nízkoenergetické a pasívne montované domy realizujeme aj podľa Vaších individuálnych želaní, terénnych podmienok, podmienok vonkajšieho prostredia. Ak máte vypracovaný vlastný projekt, sme pripravení naplniť Vaše predstavy.

Ak máte záujem o výstavbu penziónu, viacbytovej jednotky či záhradnej chatky alebo aj haly, sme Vám k dispozícii. Montované domy realizujeme v troch variantách - hrubá stavba, hobby stavba a stavba na kľúč. Naviac, každý dom je možné po čase zmeniť jednoduchou a rýchlou prestavbou a tak prisposobiť potrebám Vašej rodiny alebo Vaším predstavám.

Cenová výhodnosť

Pri vhodnej voľbe materiálov a vybavenia nízkoenergetické a pasívne montované domy Vám môžu ušetriť a znížiť rozpočtové náklady. Spôsob výstavby a aj jej rýchlosť majú dosah na celkové úspory. V konečnom dôsledku ušetríme čas a tým aj peniaze.

Bezpečnosť a zdravotna nezávadnosť

Vďaka použitým materiálom a konštrukčným systémom nízkoenergetické a pasívne montované domy od ForDomu dosahujú požiarnu odolnosť porovnateľnú s murovanou stavbou. Tak isto zvuková a kročajová izolácia dosahuje nadštandarné hodnoty. Z hľadiska statickej únosnosti sú konštrukčné prvky dimenzované pre maximálne veterné a snehové záťaže.Často používame tradičný stavebný materiál - drevo a kompozity na jeho báze. Je vylúčené hovoriť o vyžarovaní rádioaktivity alebo iných, zdraviu škodlivých, vplyvoch materiálu. Naviac, ak sa Vaši vnuci rozhodnú po 120 rokoch nízkoenergetický montovaný dom zlikvidovať, pretože budú mať iné predstavy o využití pozemku, je možné tak urobiť rýchlo a bez škodlivých vplyvov na životné prostredie.

Rýchlosť a presnosť

Hrubú stavbu zrealizujeme v dodacej lehote 8 až 10 tyždňov. Stavbu na kľúč postavíme za 4 až 6 mesiacov, od začiatku výkopových prác, spravíme vám aj základovú dosku. Čas realizácie záleži od veľkosti a zložitosti projektu.

Pred montážou nízkoenergetického alebo pasívneho montovaného domu všetky stavebné prvky najprv precízne pripravíme a zložíme vo výrobnej dielni. Vďaka tomu vylúčime vznik nepredvídaných prekážok na mieste realizácie. Suché stavebné procesy nášho stavebného systému, umožňujú vykonávať veľkú väčšinu stavebných a dokončovacích prác aj v zimnom období, v decembri resp. v januári.Kvalita

To znamená zdravé, príjemné bývanie v nízkoenergetickom a pasívnom montovanom dome, ktorý pozostáva z výlučne certifikovaných ekologických materiálov od starostlivo vybraných dodávateľov.

Samozrejmosťou je u nás až 35 ročná záruka na nosnú konštrukciu, 5 rokov na všetky inštalácie a garancia vrátenia nákladov. To všetko vrátane pozáručného servisu, ktorý poskytujeme aj po odovzdaní montovaného domu.

Pracovné systémy a postupy sú preverené mnohoročnými skúsenosťami pri realizácii nízkoenergetických a pasívnych montovaných domov na náročných trhoch v Rakúsku a Francúzsku.

Zaujali vás tieto informácie? Pozrite sa s ktorými architektami spolupracujeme.