Montované domy

Spoločnosť ForDom s.r.o. je výrobcom montovaných domov - drevostavieb zo sedvičových (prefabrikovaných) panelov. Čo si môžeme predstaviť pod pojmom montovaná drevostavba či montovaný dom?

Ide o budovu - rodinný dom, ktorého obvodové steny, priečky, strecha a ostatné stavebné prvky sú vyrábané vo výrobnej hale a následne sú v priebehu niekoľkých dní montované na predom pripravenú základovú dosku. V prípade, že si zákazník zvolí stavbu montovaného domu na kľúč, súčasťou dodávky sú aj okná, profesie (elektroinštalácia, zdravotechnika, vykurovanie), obklady stien, podlahy, dlažby, schody, interiérové dvere a sanita.

Montované rodinné domy sú v súčasnosti najobľúbenejším typom drevostavieb. Dôvodom je jednoduchšia realizácia, vzhľad a v neposlednom rade i cena. Montovaný dom zo sendvičových drevených panelov väčšinou nie je možné rozoznať od murovanej stavby, a to ani zvonku ani zvnútra.

Na výstavbu montovaných domov sa používajú veľmi podobné technologické postupy a technológie. Rozdiel spočíva jedine v hrúbke používaných sedvičových panelov v závislosti od hrúbky vnútornej izolácie. Panelové prefabrikáty, alebo aj sedviče, sú vlastne drevené nosné rámy z KVH hranolov, v ktorých je medzi dvoma vrstvami veľkoplošných dosiek (OSB, DHF,...) uložená vnútorná tepelná izolácia.

Prierez konštrukciou difúzne otvorenej panelovej konštrukcie – montovaný dom

Montovaný dom - prierez

V montovaných domoch sa z týchto panelov vyrábajú aj vnútorné priečky, a to od najbežnejších až po tie najzložitejšie s dôrazom na akustickú izoláciu a požiarnu odolnosť montovaného domu.

Medzi hlavné výhody montovaného domu na báze drevených sendvičových panelov patrí:

  • rýchlosť realizácie - dom na kľúč je hotový už za 4 mesiace
  • možnosť výstavby počas celého roka - panely sú vyrábané vo výrobnej hale, ich výroba teda nie je závislá od poveternostných podmienok. Výstavba montovaného domu prebieha suchým procesom, ktorý je možné realizovať bez ohľadu na počasie
  • tepelno-technické parametre obvodových stien - tepelný odpor steny - predurčujú montovaný dom na dosiahnutie nízkoenergetického a tiež energeticky pasívneho štandardu

Príklady montáže Montovaného domu:

Komentáre. Pridaje komentár

Kravjar
16.08.2012
išlo by o samostatnú obývaciu izbu + sprchovací kút + záchod + kúrenie a hospodársku komoru: robíte aj také veci? vopred ďakujem za odpoveď j. kravjar

Odpovedať
ForDom
31.08.2012

Samostatnú prístavbu formou montovanej drevostavby je možné zrealizovať.

Pre detailnejšie posúdenie by sme potrebovali aspoň jednoduchú situáciu a projekt resp. obhliadku nehnuteľnosti.

 

ForDom s.r.o.


Odpovedať
Zuzana
30.08.2012
Dobrý deň. Dá sa zhotovť montovaný dom 900 m2 rozmery 30x30 m2,rozdelený na dve polovice , so zvukovou izoláciou tak aby bolo možné robiť dve rzličné zábavy s muzikou súčasne? S akou sumou treba rátať?

Odpovedať
ForDom
31.08.2012

Zhotovenie montovanej drevostavby o rozmeroch 30 x 30 m je samozrejme možné.

Zvukovú izoláciu navrhujeme riešiť formou špeciálnej zvukovej izolácie - ala nahrávacie štúdiá. K cene by sme sa neradi vyjadrovali bez aspoň približnej dokumentácie vo forme štúdie.

V prípade otázok nás prosím bez obáv kontaktujte.

 

ForDom s.r.o.


Odpovedať
Ižarik
06.09.2012
pristavba k chate dve miestnosti, celorocne byvanie, terajsia stavba sendvicove steny, po pristavbe realizacie strachy na cely zahradny dom., Zateplenie zadne steny o rozmeru 5 x 2,5 Miesto realizacie Sabinovsky okres.

Odpovedať
ForDom s.r.o.
10.09.2012

Prístavba k záhradnej chatke je realizovateľná s využitím našich konštrukčných panelov .

Na detailnejšie posúdenie a spracovanie cenovej ponuky by sme potrebovali projekt resp. štúdiu alebo aspoň nákres.


Odpovedať
Ivan Čillík, Zavar
23.11.2012
Mám seriózny záujem o projekt a realizáciu domu FD 208. Zaujímali by ma náklady na montované a murované (porotherm) prevedenie. Ďalej ma zaujíma, ako sú realizované dlážky a či inžinierske siete sú vedené dlážkami pri montovanom prevedení.

Odpovedať
ForDom
26.11.2012

FD 208 - tak ako každý náš typový dom aj FD 208 má uvedenú cenu v našom cenníku na webovej stránke http://www.fordom.sk/sk/katalog_rodinnych_domov.php, kde nájdete cenník typových domov v nízkoenergetickom, pasívnom aj úspornom prevedení.

Nacenenie je kalkulované v našej skladbe montovaná drevostavba. Ceny murovaných stavieb nám nie sú známe. Podlahy sú realizované s cementovým poterom - akumulačná vrstva. Siete sú vedené v inštalačnej predstene v rámci stien.

 


Odpovedať
Oravsky
10.03.2013

Dobry den. zvazujem vystavbu svojho domu aj variantou drevodomu. vedeli by ste mi poslat orientacnu cenu 2-posch. domu o rozmeroch 15,7x11m. na pozdlznej strane su dve nosne priecky kolmo na nu z rozstupom 5,5m, ktore maju priecne po jednej priecke kazda o rozmere 5,5x3m. to iste na poschodi.

Dobrý deň. Ak chcete vedieť orientačné ceny, odporúčam pozrieť si naše cenníky na http://www.fordom.sk/sk/katalog_rodinnych_domov.php.V prípade, že si vyberiete konkrétny dom, pošlite nám mailom pôdorysy a pohľady, vypracujeme vám rozpočtovú cenovú ponuku.


Odpovedať
22.03.2013

Dobrý deň. Ak chcete vedieť orientačné ceny, odporúčam pozrieť si naše cenníky na http://www.fordom.sk/sk/katalog_rodinnych_domov.php.V prípade, že si vyberiete konkrétny dom, pošlite nám mailom pôdorysy a pohľady, vypracujeme vám rozpočtovú cenovú ponuku.


Odpovedať
M.Ambrozaiova
01.09.2013
Dobrý deň Ako sa robia exteriérové schody do montovaného domu?

Odpovedať
04.09.2013

 dobrý deň, nevieme presne, čo konkrétne máte na mysli. Každý projekt je individuálne riešenie, preto je veľmi zložité v krátkosti odpovedať. Ak potrebujete odpoveď na konkrétne riešenie, pošlite nám prosím mailom projekt domu alebo návrh.


Odpovedať
fero
27.09.2013
Dobrý deň. Chcel by som Váš poprosiť o informáciu ohľadom projektu. Vybral som si katalógový projekt a jeho statický prepočet základov je na murovaný dom. Ja mám ale záujem o montovaný nízkoenergetický dom. Keďže sú drevodomy ľahšie asi ani základy nemusia byť hrubé podľa projektu. Základy a platňu chcem stavať svojpomocne. Ak by sme sa dohodli na spolupráci, ako je to potom so menove v projekte. A ešte jedna otázka. Mám určitý balík peňazí je možné realizovať niečo medzi hrubou stavbou a holodomom

Odpovedať
08.10.2013

Dobrý deň, ak už máte stavebné povolenie na murovaný dom bude treba požiadať o zmenu v projekte, pokiaľ chcete stavať drevostavbu. K hrúbke základovej dosky sa vám bez oboznámenia sa s projektom nevieme vyjadriť. Môžete nám poslať projekt na nacenenie, vypracujeme vám rozpočtovú cenovú ponuku. Ak sa rozhodnete stavať s nami, môžete si sám vybrať ako a čo budete robiť svojpomocne a čo v našej réžii.


Odpovedať
gabriel
27.10.2013
Dobry den chcel by som sa opytat na dom FD 114 kolko by stala vystavba ale len hrubej stavby komplet zakladovej dosky, murivo a a strecha a ak by bolo mozno tak formov montovaneho domu

Odpovedať
30.10.2013

Cena domu FD 114 do štádia hrubá stavba so zakladaním je 89.582,- eur bez DPH. Prezrite si aj náš cenník, kde je na konci uvedený aj popis výkonov http://www.fordom.sk/files/File/cennik/Cennik-Vykon-Konstrukcia_RD_SK_26062013.pdf.

 


Odpovedať
J.Brúha
17.11.2013
V dome s pôdorysom 10 x 12,75 m - nízko energetickom - aké veľké by boli panely,z ktorých "vyskladáte" bungalow ? S pozdravom J.Brúha

Odpovedať
12.02.2014

Panel v dĺžke 12,75 m vieme vyrobiť aj prepraviť ako jeden kus.


Odpovedať
Šotik jan
10.02.2014
Dá sa k balkónu RD pribudovať z dreva izba? ;

Odpovedať
12.02.2014

Na korektnú odpoveď by sme potrebovali špecifikovať - pôdorys, konštrukciu, fotky / alebo náčrt


Odpovedať
Tvrdoňová Viera
13.02.2014
chceme vybudovať výrobnú halu 2 podlažnú dolu sklad cca 150m2 so soc. zariadením 2xWC a šatňa oddelené chodbou od skladu + schodište na poschodie a horná časť cca 150m2 ako výrobu rozdelenú na 2 oddelenia. Potrebujeme vedieť zhruba náklady na stavbu.

Odpovedať
13.02.2014

Dobrý deň, ďakujeme za otázku, pre korektné vypracovanie CP by bolo dobré upresnenie minimálne vo forme náčrtu, prípadne požadovanej konštrukcie. Po upresnení radi vypracuejeme CP

fordom@fordom.sk, +421 915 263 065


Odpovedať