Čo ušetríte

Vďaka spolupráci so spoločnosťou ForDom ušetríte to najdôležitejšie čo máte. To znamená, že nebudete musieť obetovať svoj drahocenný čas, peniaze, nervy a zdravie.

Budete sa môcť venovať len tomu, čo vás baví a napĺňa. Výstavbu svojho domu prenecháte na odborníkov. Môžete si priať viac?

Čas

Panelová konštrukcia, montovaných domov, je predpripravená vo výrobných dielňach. Všetky detaily stavebných otvorov a spojov sú vyriešené práve tam. Vďaka tomu je možná veľmi rýchla realizácia. Hrubá stavba montovaných nízkoenergetických domov ukončená do 6 dní od zahájenia výstavby. Ďalšie dokončovacie a inštalatérske práce trvajú maximálne 12 týždňov.
 
Pri stavbe sú použité “suché” procesy. To spôsobuje, že realizácia montovaného domu je možná aj v zimných mesiacoch. Montovaná stavba nevyžaduje žiadne obdobie zrenia. Je obývateľná okamžite po dokončení.Zväčšiť

Priebeh teplôt obvodovou stenou murovaného domu a nízkoenergetického montovaného domu - konštrukcie ForDom.

 

Peniaze

Konštrukcia obvodových stien domov ForDom dosahuje tepelný odpor R=5,0-10,5m2*K*W-1. To predstavuje vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti, vďaka ktorým ušetríte náklady na vykurovanie.
Uspora 60%

Naše konštrukcie spĺňajú veľmi prísne kritéria energeticky pasívnych a nízkoenergetických montovaných domov, s ročnou spotrebou energie 15 – 70 kWh/m2.

Porovnanie izolačných vlastností stavebných materiálov pri rovnakom tepelnom odpore
Zväčšiť

Nervy

Sendvičová konštrukcia stien, teda navrstvenie materiálov s rôznou dynamickou tuhosťou umožňuje dosiahnúť veľmi priaznivé hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti/ Rw=47dB/ a kročajovej nepriezvučnosti / Ln,w=56dB/. To znemaná, že určite nebudete počuť každé jedno šuchnutie v dome. Tieto hodnoty sú často na alebo nad úrovňou bežného murovaného domu.

Naviac, v dvojposchodovom nízkoenergetickom montovanom dome ForDom o pôdoryse 10 x 10 m, získate vďaka menšej hrúbke obvodových stien viac vnútorného obytného priestoru, až 10m2 v porovnaní s murovanou stavbou
.uspora miesta

Zdravie

Použité prírodné materiály /drevo, sádrokartón/ prirodzeným spôsobom regulujú vlhkosť vzduchu v interiéri. Tvorba plesní a prítomnosť alergénnych látok je vylúčená. Naše v  zahraničí overené technologické postupy montovaných domov spĺňajú všetky predpisy EÚ v oblasti stavebnej fyziky a statiky.

Našim stavbám veríme natoľko, že ponúkame záruku na nosnú konštrukciu 35 rokov, inštalácie 5 rokov a garanciu ročných nákladov na energie.