Vaše otázky

1. Mám obavy, že keď mi padne cigareta, tak mi zhorí celý dom. Ako sú na tom drevostavby pri požiari?  

Nemusíte sa ničoho báť. Drevostavby sú na tom porovnateľne ako bežné murované stavby. Naša spoločnosť, v spolupráci s inými odborníkmi, pred dvoma rokmi zapálila dvojposchodovú drevostavbu. Cieľom bolo zistiť odolnosť takejto budovy.   Po 45 minútach horenia bola uhasená. Čo sa stalo? Stavba bola obhorená, ale nosná konštrukcia a strecha ostali nepoškodené. Nemáte sa teda čoho obávať.

2. Kamarát má starú dobrú drevenicu. Je v nej krásne, ale počujem každý jeden krok. Ako sú na tom drevostavby v oblasti zvukovej izolácie?  

Našťastie vývoj pokročil aj v tejto oblasti. Štandardne do našich stavieb montujeme materiály s výbornými vzducho a zvuko izolačnými vlastnosťami. Dosahujeme nasledujúce hodnoty vzduchovej / Rw=47dB/ a kročajovej nepriezvučnosti / Ln,w=56dB/.   Čo to znemaná? Proste pri dvojpodlažnej budove nebudete počuť ako niekomu na poschodí spadla lyžička. Jediné, čo vám bude pod nohami vŕzgať bude sneh, pri prechádzke vonku a nie parkety keď budete v dome.    

3. Nedostanú sa mi do takéhoto domu myši a iné hlodavce?  

Nie, takmer isto nedostanú. Jedine, že by sa im to podarilo už počas výstavby. Tento scenár je však veľmi málo pravdepodobný.   Samotná stavba je mierne vyvýšená, zdola odizolovaná. Všetky škáry sú v nej dôkladne vyplnené a samotné hlodavce veľmi neobľubujú nami použité materiály. Prakticky sa ani nemajú kade dostať do stavby.

4. Neprefúka mi drevostavbu?  

Práveže nie. Táto otázka priamo súvisí s odpoveďou na predchádzajúcu otázku. Pri stavbe domov používame veľmi kvalitné materiály s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami.   Štandardne robíme Blower Door test, ktorý určuje miesta kade by mohol unikať vzduch. Tieto následne odstraňujeme.

5. To je síce všetko veľmi pekné, ale koľko taká montovaná nízkoenergetická alebo pasívna drevostavba na kľúč stojí? To musí byť drahé!

To musíte posúdiť sami. Bežná cena pri stavbe na kľúč je u nás 900 až 1100 eur na m2 úžitkovej plochy. Pričom na kľúč znamená, že vám dodáme všetko od projektu, výkopových prác, cez základovú dosku, hrubú stavbu, inštalácie a dokončovacie práce.   Od nás dostanete v podstate všetko okrem nábytku, svietidiel a vonkajších inštalácii (prípojky na sieť).  

6. Aká je životnosť drevostavby? Mám pocit, že drevo mi nevydrží tak dlho ako tehla. Aké ponúkate záruky?

Začneme od konca. Ponúkame záruky 35 rokov na stavbu a 5 rokov na inštalácie. Ale reálna životnosť dobre postavenej drevostavby je ďaleko vyššia. Sú dokladované stavby ktoré sa "dožili" aj viac ako 100 rokov.

Plus ak by ste už svoj drevodom nechceli, tak ho viete zlikvidovať úplne ekologicky.


7. Staviate aj domy mimo vášho katalógu? t.j. pokial máme vybratý pôdorys, ale nemáme sfinalizovaný projekt?

Samozrejme, to nie je žiaden problém. Dokonca vám vieme pomôcť so sfinalizovaním vášho projektu. Po vzájomnej dohode vám vieme vypracovať projekt aj od úplného začiatku.

Občas sa nám stáva, že nám ľudia len rukou nakreslia pôdorys a my im na základe toho urobíme celý projekt.

Ešte niečo vás zaujíma? Smelo do toho...

Formulár bol odoslaný, ďakujeme.